Drapak dla kota – jaki wybrać?

O odpowiedni drapak powinien zadbać każdy właściciel kota. To element, który pozwala zwierzęciu zachować jego naturalne zachowania. Sklep zoologiczny ma w swojej ofercie różnorodne drapaki. Jaki wybrać, żeby nasz pupil był w pełni zadowolony?

Po co w domu drapak?

Drapak jest niezbędny z kilku powodów. Po pierwsze, kot może dzięki niemu robić to, co w naturze, czyli drapać. W ten sposób znaczy teren, zostawiając na nim swój zapach. Poza tym, drapak pomaga mu w pozbywaniu się niepotrzebnych już warstw paznokcia. Drapanie działa na koty uspokajająco. Poza tym, jest to sposób na ochronę swoich mebli. W domu bez drapaka kot prędzej czy później zainteresuje się drapaniem kanapy lub stołu. Drapak jest więc niezbędny.

Jaki model drapaka wybrać?

Jest kilka cech, które drapak powinien posiadać. Przede wszystkim musi być stabilny. Dotyczy to przede wszystkim wysokich modeli złożonych z wielu elementów. Niestabilna podstawa może spowodować upadki. Niebezpieczne zarówno dla kota, jak i przedmiotów znajdujących się wokół drapaka. Wysokie modele na pewno zainteresują większość kotów, które uwielbiają obserwować świat z najwyższego punktu w pokoju. Drapak powinien mieć dość wysokie pionowe rury ze sznurkiem sizalowym. To pozwoli zwierzęciu rozciągać się. Ważne są także hamaki i domki, w których kot może się położyć. Jeśli w domu jest kilka kotów, warto wybrać naprawdę duży model. Dzięki temu wszystkie zwierzęta będą miały swoją przestrzeń. Drapak może mieć także zawieszone piłeczki lub myszki, które nie są konieczne, ale na pewno umilą kotu czas spędzonyna drapaku.

Smycz dla kota – jak go do niej przyzwyczaić?

Koty to zwierzęta, które niewiele osób wyprowadza z domu. Korzystają z kuwety, świetnie radzą sobie, przebywając w domu. Nie ma konieczności wypuszczania ich. Jest to niebezpieczne. Dlatego też lepszym rozwiązaniem, jeśli zależy nam, żeby kot poznawał świat, jest zdecydowanie się na smycz. Każdy sklep zoologiczny ma je w swojej ofercie.

Jak przyzwyczaić kota do smyczy?

Przede wszystkim, należy wiedzieć, że nie każdy kot polubi się ze smyczą. Proces uczenia korzystania z tego gadżetu może być długotrwały i trudny. Warto rozpocząć od przyzwyczajania zwierzęcia do chodzenia w samych szelkach bez smyczy po domu. Należy je wkładać tylko na kilka minut i pozwolić się kotu z nimi oswoić. Każde założenie powinno kończyć się wręczeniem smakołyka. To sprawi, że kot zacznie dobrze kojarzyć ten gadżet. Kolejny etap to zakładanie smyczy na kilka godzin. Następnie należy zdecydować się na dopięcie smyczy. Początkowo kot powinien chodzić z nią przypiętą do szelek, bez naszej pomocy. Dopiero po kilku dniach można spróbować nakierowywać zwierzę za jej pomocą. Należy pamiętać, że szelki zwierzę powinno mieć tylko w naszej obecności. Co ważne, w czasie spacerów należy mieć kota cały czas na oku. To zwierzę, które może wystraszyć się każdego dźwięku i wyrwać się. Z tego powodu należy szczególnie dobrze zapiąć szelki i wybrać taki model, który został stworzony z dobrego materiału, a jego zapięcia są w pełni bezpieczne. Jeśli decydujemy się na spacer, należy pamiętać o odpowiednim.

Zabawki dla psa – które warto kupić?

Pies to zwierzę, które może mieszkać zarówno w mieszkaniu w bloku, jak i domu z ogrodem. Najważniejsze jest dawać mu odpowiednią opiekę i ilość zabawy dostosowaną do jego wielkości i potrzeb. Nie wystarczy rzucanie patyka na spacerze. Przydatne są także zabawki, którymi pies może zająć się w domu. Pomogą mu rozwijać się, a także przetrwać czas, w którym jest bez człowieka. Sklep zoologiczny ma w swojej ofercie wiele takich zabawek, warto sprawdzić te najpopularniejsze.

Jakie zabawki kupić psu?

Świetnym sposobem na spędzanie czasu z psem w domu jest kula smakula. To kulka, do której wrzuca się smakołyki, na przykład suszone mięso. Zabawka ma niewielkie otwory, z których na skutek turlania po podłodze lub podrzucania, wypadają przysmaki. Taka zabawa rozwija węch psa. Dobrym wyborem jest także gruby sznur. Psy uwielbiają się nim bawić z właścicielem. Zabawa polega na przeciąganiu się z pupilem. Warto dopasować wielkość sznurka do psa. Owczarek niemiecki na pewno potrzebuje trwalszego i większego modelu niż maltańczyk. Piłka do aportowania to kolejna zabawka, w którą powinien się zaopatrzyć właściciel każdego psa. Może być to nawet zwykła piłka tenisowa. Przyda się zwłaszcza na spacerach, podczas których nauczymy psa aportowania. Radości dostarczają także piszczące zabawki, na przykład w formie zwierzaka. Można się zdecydować także na materiałową maskotkę. Zwierzę często się do niej przywiązuje. Może ją podgryzać, lizać, podrzucać, a nawet z nią spać. Wybór zabawek jest ogromny. Warto wypróbować każdy ich rodzaj i sprawdzić, co najbardziej odpowiada naszemu pupilowi.

Jaką klatkę wybrać dla małych gryzoni?

Gryzonie to często wybierane zwierzęta, zwłaszcza do mieszkań, w których nie ma zbyt wiele miejsca. Chomiki czy myszki są świetnymi pupilami także dla dzieci, które mogą zapoznać się z obowiązkami związanymi ze zwierzęciem. Jaką klatkę kupić dla małego gryzonia? Najlepiej sprawdzić, co oferuje sklep zoologiczny i wybrać odpowiedni model.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie klatki dla gryzonia?

Gryzoń musi mieć klatkę, która zapewni mu odpowiednie bezpieczeństwo i komfort życia. Powinna być na tyle duża, żeby zapewnić mu swobodną powierzchnię do biegania. Przy wybieraniu klatki dla chomika czy myszki należy zwrócić uwagę nie tylko na przestronność, ale także szczebelki. Powinny być rozstawione blisko siebie. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której zwierzę samo wychodzi z klatki. Takie zdarzenia są niezwykle niebezpieczne i mogą spowodować, że zwierzę zaklinuje się. Dla chomików odpowiednie są klasyczne klatki ze szczebelkami lub nowoczesne plastikowe, które składają się z wielu tuneli umilających zwierzakowi pobyt w jego domku. Kupując klatkę, warto zwrócić uwagę na jej wyposażenie. Małym gryzoniom przyda się kołowrotek. Należy zadbać o tunele. Przydadzą się także domki, które dają poczucie bezpieczeństwa. Poza tym, należy pamiętać o misce na pokarm i poidełku na wodę. Klatki dla małych gryzoni mogą być dwupiętrowe. Dzięki odpowiednim schodkom zwierzę poradzi sobie z wejściem na kolejny poziom. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na szeroką klatkę ze względu na małą ilość miejsca w mieszkaniu.