Przysmaki dla kota i psa – jakie wybrać?

Przysmaki dla kota i psa to ważny element żywienia. Stanowią nie tylko smaczną przekąskę, ale mogą być również nagrodą za odpowiednie zachowania. Przydają się w nauce chodzenia na smyczy lub korzystania z drapaka. Należy jednak zwracać uwagę na to, żeby nie było ich w ciągu dnia zbyt wiele. Sklep zoologiczny oferuje różnorodne smakołyki dla kotów i psów. Warto zapoznać się z możliwymi opcjami.

Smakołyki dla kotów

Warto wybierać dla kotów te smakołyki, w których składzie znajduje się sto procent suszonego mięsa. To gwarancja, że przekąska jest zdrowa, a także wartościowa. Smakołyk w takiej postaci można umieścić w kuli rozwijającej zwierzę, z której musi ono samo wydobyć przekąskę. Smakołyki przydadzą się także do zapoznania kota z drapakiem. Są świetną nagrodą w trakcie nauki korzystania z kuwety.

Smakołyki dla psów

Smakołyki dla psów mają wiele funkcji. Czyszczą i pielęgnują ich zęby, uzupełniają dietę i służą jako nagroda. Można umieszczać je w kuli smakuli. To świetna, rozwijająca zabawa dla pupila. Sprawdzi się zwłaszcza, jeśli pies nie lubi zostawać sam w domu. Z jej pomocą można odwrócić jego uwagę, kiedy wychodzimy z mieszkania. Smakołyki stanowią również nagrodę za poprawne zachowania. Posłużą w czasie spacerów jako nagroda za przyniesienie piłki lub patyka. Można je wręczać także w trakcie nauki komend, takich jak „siad”. Smakołyki dla psa mogą być świetnym sposobem na jedną z zabaw. Polega ona na umieszczeniu psa w innym pomieszczeniu, schowaniu smakołyków i następnie pozwoleniu pupilowi na poszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *