Drapak dla kota – jaki wybrać?

O odpowiedni drapak powinien zadbać każdy właściciel kota. To element, który pozwala zwierzęciu zachować jego naturalne zachowania. Sklep zoologiczny ma w swojej ofercie różnorodne drapaki. Jaki wybrać, żeby nasz pupil był w pełni zadowolony?

Po co w domu drapak?

Drapak jest niezbędny z kilku powodów. Po pierwsze, kot może dzięki niemu robić to, co w naturze, czyli drapać. W ten sposób znaczy teren, zostawiając na nim swój zapach. Poza tym, drapak pomaga mu w pozbywaniu się niepotrzebnych już warstw paznokcia. Drapanie działa na koty uspokajająco. Poza tym, jest to sposób na ochronę swoich mebli. W domu bez drapaka kot prędzej czy później zainteresuje się drapaniem kanapy lub stołu. Drapak jest więc niezbędny.

Jaki model drapaka wybrać?

Jest kilka cech, które drapak powinien posiadać. Przede wszystkim musi być stabilny. Dotyczy to przede wszystkim wysokich modeli złożonych z wielu elementów. Niestabilna podstawa może spowodować upadki. Niebezpieczne zarówno dla kota, jak i przedmiotów znajdujących się wokół drapaka. Wysokie modele na pewno zainteresują większość kotów, które uwielbiają obserwować świat z najwyższego punktu w pokoju. Drapak powinien mieć dość wysokie pionowe rury ze sznurkiem sizalowym. To pozwoli zwierzęciu rozciągać się. Ważne są także hamaki i domki, w których kot może się położyć. Jeśli w domu jest kilka kotów, warto wybrać naprawdę duży model. Dzięki temu wszystkie zwierzęta będą miały swoją przestrzeń. Drapak może mieć także zawieszone piłeczki lub myszki, które nie są konieczne, ale na pewno umilą kotu czas spędzonyna drapaku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *