Legowisko dla psa i kota – czy jest niezbędne?

Wielu właścicieli psów i kotów nie chce, żeby ich zwierzęta spały w łóżku. Wtedy konieczne jest zadbanie o odpowiednie legowisko, które zwierzę polubi i chętnie spędzi w nim czas. Co powinno mieć legowisko dla psa i dla kota? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Każdy sklep zoologiczny ma w swojej ofercie duży wybór takich produktów. Warto przyjrzeć się im bliżej.

Legowisko dla kota

Legowisko dla kota najlepiej wybrać takie, w którym pupil może się schować. Może być to budka z niewielkim otworem. W środku powinna znajdować się wygodna poduszka. Otwarte legowisko też może się okazać przydatne. Na pewno koty chętnie skorzystają z niego, jeśli będzie położone na dużym parapecie. Świetnym rozwiązaniem są także legowiska zakładane na kaloryfer. Pomogą zwierzęciu ogrzać się i zapewnią mu wygodę. Żeby kot polubił legowisko, trzeba położyć go w jego ulubionym miejscu. Może się jednak zdarzyć, że to nie pomoże. Pomoże nagradzanie kota smakołykiem za każdym razem, kiedy położy się w legowisku.

Legowisko dla psa

Dla psów lepiej sprawdzają się legowiska otwarte. Przy zakupie należy szczególną uwagę zwrócić na ich wielkość. Poza tym, ważny jest materiał. Powinien być miły w dotyku i wygodny. Natomiast konieczne jest także, żeby był łatwy w czyszczeniu. Legowisko dla psa może mieć formę poduszki, może być także kocem położonym na kanapie. Natomiast dla osób ceniących sobie design sprawdzą się specjalne kanapy przeznaczone dla psów. To z pewnością nie tylko wygodne dla psa, ale także estetyczne dla oka rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *