Czym karmić chomika?

Chomiki to niewielkie gryzonie, które często goszczą w naszych domach. Opieka nad nimi nie wymaga wiele czasu, natomiast z pewnością wymaga odpowiedniej wiedzy. Bardzo ważny jest temat karmienia tych zwierząt. Warto sprawdzić, co oferuje sklep zoologiczny i zdecydować się na odpowiednie karmy.

Co powinien jeść chomik?

Podstawą odpowiedniej diety dla chomika jest jej różnorodność. Ten mały gryzoń lubi jeść owoce, warzywa, ziarna. Należy wybrać zróżnicowaną karmę podstawową. Powinna zawierać wiele rodzajów nasion oraz innych dodatków. Czym bardziej naturalny skład, tym lepiej. Należy zadbać także o smakołyki mogące stanowić przekąskę dla chomika. W tym przypadku posłużą zioła, a także mieszanki suszonych owoców i warzyw. Od czasu do czasu małemu gryzoniowi można podawać kolbę. To sposób na urozmaicenie posiłków. Nie może ona jednak stanowić podstawy diety. Oprócz pokarmu dostępnego w sklepie, należy zadbać także o podaż mokrego pożywienia. Pamiętać trzeba o świeżych warzywach i owocach. Chomiki chętnie zjedzą marchewkę i pietruszkę. Warto umieścić w miseczce małego gryzonia koperek oraz lubczyk.

Z owoców należy podawać między innymi jabłko i porzeczki. Poza tym, chomiki potrzebują białka zwierzęcego. Od czasu do czasu można podawać im odrobinę gotowanego bez przypraw drobiu. Sprawdzi się także odrobina ugotowanego jajka. Mimo, że chomiki pochodzą z terenów półpustynnych i nie potrzebują zbyt wiele wody, powinniśmy zadbać o to, żeby miały do niej dostęp. Zwłaszcza wtedy, gdy nie przyjmują jej zbyt dużo z pożywieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *