Czym karmić chomika?

Chomiki to niewielkie gryzonie, które często goszczą w naszych domach. Opieka nad nimi nie wymaga wiele czasu, natomiast z pewnością wymaga odpowiedniej wiedzy. Bardzo ważny jest temat karmienia tych zwierząt. Warto sprawdzić, co oferuje sklep zoologiczny i zdecydować się na odpowiednie karmy.

Co powinien jeść chomik?

Podstawą odpowiedniej diety dla chomika jest jej różnorodność. Ten mały gryzoń lubi jeść owoce, warzywa, ziarna. Należy wybrać zróżnicowaną karmę podstawową. Powinna zawierać wiele rodzajów nasion oraz innych dodatków. Czym bardziej naturalny skład, tym lepiej. Należy zadbać także o smakołyki mogące stanowić przekąskę dla chomika. W tym przypadku posłużą zioła, a także mieszanki suszonych owoców i warzyw. Od czasu do czasu małemu gryzoniowi można podawać kolbę. To sposób na urozmaicenie posiłków. Nie może ona jednak stanowić podstawy diety. Oprócz pokarmu dostępnego w sklepie, należy zadbać także o podaż mokrego pożywienia. Pamiętać trzeba o świeżych warzywach i owocach. Chomiki chętnie zjedzą marchewkę i pietruszkę. Warto umieścić w miseczce małego gryzonia koperek oraz lubczyk.

Z owoców należy podawać między innymi jabłko i porzeczki. Poza tym, chomiki potrzebują białka zwierzęcego. Od czasu do czasu można podawać im odrobinę gotowanego bez przypraw drobiu. Sprawdzi się także odrobina ugotowanego jajka. Mimo, że chomiki pochodzą z terenów półpustynnych i nie potrzebują zbyt wiele wody, powinniśmy zadbać o to, żeby miały do niej dostęp. Zwłaszcza wtedy, gdy nie przyjmują jej zbyt dużo z pożywieniem.

Legowisko dla psa i kota – czy jest niezbędne?

Wielu właścicieli psów i kotów nie chce, żeby ich zwierzęta spały w łóżku. Wtedy konieczne jest zadbanie o odpowiednie legowisko, które zwierzę polubi i chętnie spędzi w nim czas. Co powinno mieć legowisko dla psa i dla kota? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Każdy sklep zoologiczny ma w swojej ofercie duży wybór takich produktów. Warto przyjrzeć się im bliżej.

Legowisko dla kota

Legowisko dla kota najlepiej wybrać takie, w którym pupil może się schować. Może być to budka z niewielkim otworem. W środku powinna znajdować się wygodna poduszka. Otwarte legowisko też może się okazać przydatne. Na pewno koty chętnie skorzystają z niego, jeśli będzie położone na dużym parapecie. Świetnym rozwiązaniem są także legowiska zakładane na kaloryfer. Pomogą zwierzęciu ogrzać się i zapewnią mu wygodę. Żeby kot polubił legowisko, trzeba położyć go w jego ulubionym miejscu. Może się jednak zdarzyć, że to nie pomoże. Pomoże nagradzanie kota smakołykiem za każdym razem, kiedy położy się w legowisku.

Legowisko dla psa

Dla psów lepiej sprawdzają się legowiska otwarte. Przy zakupie należy szczególną uwagę zwrócić na ich wielkość. Poza tym, ważny jest materiał. Powinien być miły w dotyku i wygodny. Natomiast konieczne jest także, żeby był łatwy w czyszczeniu. Legowisko dla psa może mieć formę poduszki, może być także kocem położonym na kanapie. Natomiast dla osób ceniących sobie design sprawdzą się specjalne kanapy przeznaczone dla psów. To z pewnością nie tylko wygodne dla psa, ale także estetyczne dla oka rozwiązanie.

Przysmaki dla kota i psa – jakie wybrać?

Przysmaki dla kota i psa to ważny element żywienia. Stanowią nie tylko smaczną przekąskę, ale mogą być również nagrodą za odpowiednie zachowania. Przydają się w nauce chodzenia na smyczy lub korzystania z drapaka. Należy jednak zwracać uwagę na to, żeby nie było ich w ciągu dnia zbyt wiele. Sklep zoologiczny oferuje różnorodne smakołyki dla kotów i psów. Warto zapoznać się z możliwymi opcjami.

Smakołyki dla kotów

Warto wybierać dla kotów te smakołyki, w których składzie znajduje się sto procent suszonego mięsa. To gwarancja, że przekąska jest zdrowa, a także wartościowa. Smakołyk w takiej postaci można umieścić w kuli rozwijającej zwierzę, z której musi ono samo wydobyć przekąskę. Smakołyki przydadzą się także do zapoznania kota z drapakiem. Są świetną nagrodą w trakcie nauki korzystania z kuwety.

Smakołyki dla psów

Smakołyki dla psów mają wiele funkcji. Czyszczą i pielęgnują ich zęby, uzupełniają dietę i służą jako nagroda. Można umieszczać je w kuli smakuli. To świetna, rozwijająca zabawa dla pupila. Sprawdzi się zwłaszcza, jeśli pies nie lubi zostawać sam w domu. Z jej pomocą można odwrócić jego uwagę, kiedy wychodzimy z mieszkania. Smakołyki stanowią również nagrodę za poprawne zachowania. Posłużą w czasie spacerów jako nagroda za przyniesienie piłki lub patyka. Można je wręczać także w trakcie nauki komend, takich jak „siad”. Smakołyki dla psa mogą być świetnym sposobem na jedną z zabaw. Polega ona na umieszczeniu psa w innym pomieszczeniu, schowaniu smakołyków i następnie pozwoleniu pupilowi na poszukiwania.